Każda dorosła dama kryje wewnątrz dawną dziewczynkę, dlatego sporo z nich nie pozbyło się pragnień, by przeistoczyć się w księżniczkę. Wrażliwe na piękno panie pragną czasem roztoczyć blask, z kolei na co dzień także pragną wyglądać niebanalnie, a jednocześnie funkcjonować wygodnie. Czymś takim są z pewnością spódnice tiulowe – estetyczne i niezwykłe, które potrafią wyczarować ekscytujący klimat przy wielu okazjach.

Tiul – do czego pasuje ten materiał

Tego typu elementy garderoby (lub mające choćby fragmenty tiulowe) wyglądają bardzo zwiewnie i koronkowo. To bardzo dekoracyjna, transparentna tkanina. Drapowania np. na spódnicy tiulowej oferują zjawiskowe efekty. Suknia ślubna i welon – te części konfekcji przeważnie kojarzymy z tiulem, ale są także inne sposoby na jego użycie. Tiul jest dostępny w paru wersjach. Zapewnia nie tylko intrygujące dodatki i ozdoby, ale też atrakcyjne ubrania dla dziewcząt. Z tego względu spódnice tiulowe, podobnie jak inne rodzaje okryć pojawiają się na ulicach z pierwszym ociepleniem, a sporo właścicielek dzięki nim ujmuje sobie nieco lat. Spódnica tiulowa czy sukienka kupiona lub uszyta na zbliżającą się wiosnę to bardzo dobry pomysł.

Dostosuj krój do swojego rodzaju figury

Sporo ciekawych kreacji ma swój początek w spódnicy tiulowej w charakterze punktu odniesienia. Delikatna, ażurowa, przepuszczająca światło i powietrze tkanina prezentuje się interesująco w wiosennych kreacjach. Trzeba pamiętać, że spódnice tiulowe będą pasowały najlepiej osobom o szczupłej sylwetce. Oczywiście zawsze można szukać dla siebie innego kroju lub uszyć spódnice samodzielnie. Trzeba solidnie zastanowić się, jaki krój wybrać, żeby żadne mankamenty figury nie zostały wyeksponowane.

Nie rezygnuj – tiul może być również dla ciebie

Spódnice tiulowe oprócz mocy przyciągania spojrzeń bywają po prostu wygodne w noszeniu. Sporo kobiet wybiera właśnie taki rodzaj tkaniny na spódnice czy sukienki o odświętnym charakterze. Materia tiulowa jest z natury elegancka, więc na górę można założyć skromniejszą bluzkę, nie za luźną, z efektownym dekoltem. Jeśli któraś z pań chciałaby podkręcić efekt, może wybrać atrakcyjniejszy dekolt i udrapowania z tiulu.

W dni powszednie spódnica tiulowa sprawdza się tak samo dobrze. Czy tiul sprawdza się w stylu casual? Jak najbardziej! Spódnica tiulowa świetnie czuje się w towarzystwie najprostszych bluzek i koszulek, obojętnie, czy będą w kolorze mono czy z wzorami lub napisami. Do tego młodzieżowa kurtka np. ramoneska, do której warto dopasować coś współczesnego – botki lub nawet trampki.

Spódnice tiulowe nadal zachęcają do tworzenia oryginalnej mody. Przy każdej okazji gwarantują komfort i wygląd na poziomie. Warto postarać się o dobór kroju do figury i zestawienie odcieni, które złożą się na miłą dla oka całość, a rezultat z pewnością przejdzie najśmielsze wyobrażenia.