Ludzie uwielbiają tę sprytną sztuczkę umysłową, aby zwolnić

HomeStyl życiaZdrowie

Ludzie uwielbiają tę sprytną sztuczkę umysłową, aby zwolnić

W dzisiejszych czasach trudno jest być w kontroli nad overthinkingiem i wyścigami myśli. Może się czuć, jakby zawsze było coś, o co trzeba się martwić, zwłaszcza że wielu z nas wciąż odczuwa skutki pandemii.

Od medytacji po pisanie dziennika – istnieje wiele sposobów, aby spróbować wyłączyć swój umysł. Ale nie jesteś sam, jeśli czujesz, że te metody są zbyt trudne lub czasochłonne. Ponadto możesz nie być w stanie ich stosować wtedy, kiedy tego potrzebujesz; powiedzmy, że na przykład jesteś w pracy i nadmiernie się zastanawiasz – nie możesz wyciągnąć swojego dziennika i zapisać swoich myśli, aby pomóc sobie uspokoić się i przestać.

Ale teraz ludzie odkryli nowy sposób na spowolnienie swoich myśli, a to wszystko dzięki stronie TikTok The Mental Level. Jedno konkretne wideo pokazuje „sztuczkę umysłu Jedi”, w której „pytasz siebie w tej chwili, jaka będzie moja następna myśl i po prostu obserwuj.

Jest to podobne do medytacji, ale zasadniczo, jeśli jakaś myśl wskoczy do twojego umysłu, masz ją uznać, a następnie delikatnie pozwolić jej odejść. Poprzez uprzedzenie swojej następnej myśli, pomaga spowolnić spiralę i pozwala ci trochę oddzielić się od tych zmartwień.

Powtarzasz tę sekwencję, więc zapytaj siebie ponownie, jaka będzie twoja następna myśl. 'Po prostu uznaj to, jeśli coś się pojawiło’, wyjaśnia ekspert. 'Puść to i delikatnie weź głęboki oddech, rozluźnij mięśnie i jeszcze raz zapytaj siebie z tego naprawdę zrelaksowanego miejsca, jaka będzie twoja następna myśl’.

Kontynuuj to, aż twój umysł zwolni i w końcu wyścigowe myśli powinny się

Zauważ, jak twój mózg jest w rytmie puszczania myśli, które powstają, a których jest teraz świadomy. Zauważa jasność i relaks ty możesz uwalniać w teraz i iść o twój dniu być teraźniejszym.

Sprytna sztuczka umysłu, aby pomóc zatrzymać nadmierne myślenie, była hitem z widzami.