Gdańskiem trudno się nie zachwycić. Nikogo nie dziwi, że w każdy weekend pojawia się tu tyle nowych osób. Fakt obecności morza, a oprócz tego liczna ilość zabytków to atrakcyjna oferta dla podróżników bez względu na wiek i zasobność portfela.

Gdańsk kryje w sobie naprawdę wiele atrakcji. Jak na 1000-letnią historię przystało, ilość zabytków na pewno nas nie rozczaruje. To skuteczna zachęta dla podróżników kochających historię. Zdrowy, morski klimat oraz wszechobecna zieleń to równie istotne powody, które przekonują do odwiedzenia miasta. Starodawny klimat oraz pełne tajemnic uliczki to coś, do czego chce się wracać. Wiele osób z pewnością to potwierdzi.

Miejsc do zobaczenia jest wiele, ale weekend to tylko dwie doby, dlatego plan nie obejmie ich wszystkich. Wcześniejsza organizacja nie tylko usprawni nasze zwiedzanie, ale również pozwoli na uniknięcie stresu i efektywne spożytkowanie budżetu. Ważnym punktem planu każdej wycieczki będzie między innymi sposób transportu. Zawsze jest to element obarczony dość znacznym ryzykiem, w związku z tym że komunikacja lokalna często ma opóźnienia, w dodatku w sobotę lub niedzielę kursuje ze zmniejszoną częstotliwością. Wielu turystów ceni sobie przede wszystkim komfort. Ciekawym sposobem na uniknięcie potencjalnych problemów będzie z pewnością skorzystanie ze sprawdzonych sposobów. Również będąc w drodze, możemy wpisać w wyszukiwarkę w telefonie hasło Gdańsk taxi. Tak właśnie wybierzemy najlepszą dla nas opcję, natomiast kurs w większości firm taksówkarskich wezwiemy za pośrednictwem zaledwie kilku kliknięć, obojętnie, w którym miejscu obecnie przebywaliśmy.