Protokół internetowy w wersji 6

IPv6 to alternatywne połączenie z internetem, z którego świadomie lub też nieświadomie coraz częściej korzystamy. Protokół internetowy w 6 wersji powstał w 1998 roku, w odpowiedzi na problem kończących się unikalnych adresów IP w wersji 4.

Sieć IPv6

Jako, że o naszym połączeniu internetowym decydują nasi dostawcy internetowi (ISP), to właśnie oni wybierają sposób w jaki się łączymy. I tak w USA oraz znacznej części Europy, dostawcy internetowi próbują wstępnie połączyć się przez sieć IPv6. Z takich połączeń często korzystamy zupełnie nieświadomie, a dotyczy to głównie dostawców mobilnego internetu (np. w Polsce – Orange), którzy borykają się z problemem współdzielonych, a zarazem obciążonych adresów IPv4.

Według różnych danych użycie IPv6 to około 20% na świecie, jednak użycie IPv6 do połączeń z Facebook czy Google to aż 50% !

Korzystanie z sieci IPv6

Mniej obciążony protokół jest znacznie szybszy, dlatego korzystanie z natywnego IPv6 może okazać się przyjemnością – inaczej niż w przypadku ‚tunelowania’ adresu IPv6 tj. Go6.

Zapytaj swojego dostawcę internetowego o obsługę protokołu IPv6

Strony WWW IPv6

Praktycznie nieograniczone pule adresów IP dają wiele możliwości interaktywnych. I tak IPv6 swoje zastosowanie znajduje w pozycjonowaniu SEO, czy osadzaniu usług i aplikacji internetowych na unikatowych adresach IP.

Dla stuprocentowej dostępności stron internetowych, zaleca się, aby strony te dostępne były na dwóch protokołach (IPv4 oraz IPv6).

Dostępnością swoich stron przez IPv6 już od lat mogą się chwalić wszystkie główne marki internetowe, wyszukiwarki i socjale, które w ten sposób rozładowały ruch przez IPv4 na swoich usługach.

Zainteresowany IPv6?

Jeśli chciałbyś, aby Twoja strona internetowa wyświetlała się użytkownikom korzystającym z protokołu internetowego w wersji 6 – Napisz do mnie!

Co oferuję?