Projektuj własne infografiki

Dziś o tym w jaki sposób, nie mając umiejętności ani programów graficznych, tworzyć plakaty, ulotki i inne materiały marketingowe całkowicie za darmo!

Prowadząc mały biznes, który nie wymaga profesjonalnie przygotowanej grafiki wektorowej, możemy spróbować stworzyć materiały marketingowe na własną rękę.

Co zrobić jednak, kiedy nie posiadamy talentu do tworzenia, a licencje programów graficznych nie są tanie?

Na pomoc przychodzą generatory, kreatory i edytory infografik w internecie, które pozwalają tworzyć dobrze wyglądające grafiki już w 30 minut !

 

Kreatory grafik online

1. Canva.com
Canva oferuje szeroką gamę szablonów do wyboru w zależności od konkretnych potrzeb projektowych. Canva oferuje darmowe szablony do tworzenia między innymi kart urodzinowych, banerów społecznościowych, plakatów, broszur czy ulotek.

 

2. Piktochart.com
Piktochart to kolejny dobry kreator infografiki, w różnych formatach. Dzięki Piktochart stworzymy ciekawe infografiki, jak również prezentacje ze slajdami.

 

3. Easel.ly
Easel.ly posiada dużą bibliotekę szablonów podzieloną na kategorie. Portal udostępnia podstawowe narzędzia takie jak tła, kształty, tekst czy wykresy.

 

4. Visme.co
Kreator pozwala tworzyć prezentacje, animacje, makiety, banery i oczywiście infografiki.

Więcej podobnych narzędzi: infogr.am vizualize.me snappa.com animaker.com/infographics befunky.com biteable.com/infographic mindthegraph.com

 

Darmowe wizytówki

Choć projekt wizytówek w profesjonalnej agencji reklamy nie przekracza kilkudziesięciu złotych, to i tak mając odrobinę czasu i chęci można przygotować własne wizytówki za darmo. Nie są nam potrzebne oczywiście programy graficzne, bo wszystko możemy zaprojektować online.

Printagram.com –  Kreator jest prosty, posiada podstawowe funkcje tekstu, grafik i symboli oraz szablony, które można wykorzystać w swoim projekcie. Zaprojektowane wizytówki można zamówić lub zapisać na dysk i zrealizować projekt w innym miejscu.

 

Grafik komputerowy

Jeśli mimo wszystko, nie jesteś w stanie przygotować grafik na własną rękę i chciałbyś, aby Twój projekt przygotowywał grafik komputerowy – wystarczy, że napiszesz do mnie.