Pantone to firma, która do niedawna znana była tylko nielicznej grupie ludzi często związanych bezpośrednio z designem lub branżą poligraficzną. Firma przez doskonałe zabiegi marketingowe stała się prawdziwym guru tworząc palety kolorów oraz serie produktów z charakterystycznym logo Pantone. Jednak największą zasługą tej instytucji jest wprowadzenie znaczącego standardu dla kolorów i ich skali ale również wyznaczanie trendów w branży koloru na świecie.

Pantone to twórca systemu identyfikacji kolorów (Pantone Matching System (PMS)), której skala powstaje przez zmieszanie 18 pigmentów, przez co ich odwzorowanie na skalach CMYK i RGB nie jest do końca możliwe.

Kolor roku 2019

Każdego roku eksperci z instytutu Pantone wraz z innymi podmiotami wybierają kolor roku. Dziś już wiadomo, że następcą ultrafioletu (PANTONE 18-3838 Ultra Violet), która towarzyszyła nam w roku 2018 jest kolor koralowy.

PANTONE 16-1546 Living Coral to afirmujący życie koral o odcieniu złotym, który doskonale ożywia i dodaje energii w otoczeniu. A to właśnie postawienie na naturalnie występujący kolor ma przynieść nam autentyczne doświadczenia w świecie technologii i mediów społecznościowych, którymi żyjemy.

Kolor Roku 2019 – Living Coral to kolor, który miejmy nadzieję zagości i wpasuje się w świecie designu przynosząc optymizm, energię życia i lepszy kontakt z otoczeniem.

Każdy dobry grafik, ilustrator i każdy związany z w jakiś sposób z designem, drukiem czy reklamą powinien znać i skorzystać ze skali Pantone, ale przede wszystkim z Koloru Roku 2019 PANTONE 16-1546 Living Coral. Poniżej lista najbliższych odwzorowań dla PANTONE 16-1546 TPX, w wariantach RGB/HEX/CMYK:

  • PANTONEPANTONE 16-1546 TPX
  • HEX/HTML#FA7268
  • CMYKNiedostępne
  • RGB250 114 104

 

Tagi: , , , , , , , ,