Internetowe zbiórki pieniędzy

Zbiórki internetowe jest to dość popularny, a zarazem legalny sposób finansowania.Każdy może z łatwością zacząć zbierać pieniądze na własne marzenia, projekt czy biznes.

Zbiórki na projekt

Największym portalem zbiórkowym w polskim internecie jest zrzutka.pl. Portal umożliwia swoim użytkownikom darmowe założenie, zbieranie i wypłatę środków. Już w niecałe 10 minut można założyć i zweryfikować (przelewem bankowym) swoje konto oraz rozpocząć zbiórkę pieniędzy.

Po założeniu swojej zrzutki otrzymamy własny link. Wpłata pieniędzy odbywa się za pomocą szybkich płatności, płatności kartą lub przelewem. Zrzutka posiada również aplikację mobilną, przez którą te wszystkie operacje mogą być śledzone na smartfonach.

Portal Zrzutka nie jest jedyny, a zbiórkę pieniędzy na dowolne cele udostępnia również taki światowy gigant płatności online jak PayPal.com.

Jednak samo konto na stronie PayPal różni się i pełni inną rolę niż konto Zrzutka. PayPal udostępnia masę narzędzi do przeprowadzania transakcji, systemów sprzedaży lub jak w naszym przypadku zbiórki pieniędzy.

Aby założyć zbiórkę pieniędzy w systemie PayPal należy zalogować się a następnie z menu wybrać zakładkę ‚Płatności’  -> ‚Więcej’, a następnie wybrać ‚Załóż zbiórkę’. Dalszy proces wygląda podobnie jak na Polskiej Zrzutce – tworzymy, opisujemy i dostajemy link, który od razu możemy przekazać potencjalnym darczyńcom.

 

Promocja zbierania

Mając gotową i aktywowaną zbiórkę możemy zacząć ją reklamować. Promocje można zacząć na początku w kręgu rodziny czy znajomych. Największe zainteresowanie, a zarazem wsparcie otrzymują projekty, które mają pozytywne aspekty dla społeczeństwa lub jakiejś grupy.

Pozytywne-społecznie zbiórki pieniędzy możemy targetować do odbiorców, którzy może oprócz idei zobaczą pozytywy dla samego siebie. Przykładem takiego projektu może być tu np. projekt wybudowania wieży widokowej.

 

Podatki

Podatki od nawet wielotysięcznych sum mogą wynosić 0 zł, w przypadku kiedy żadna z pojedynczych wpłat nie przekroczy 4902 zł w okresie 5 lat. W innym przypadku zapłacimy 12% podatku tylko od nadwyżki kwoty wolnej od podatku.

Więcej na temat podatków przeczytać można na blogu zrzutki.pl – tutaj