Design na Netflix

Mimo, że branża designerów i projektantów nie próżnuje, to każdemu jednak należy się chwila relaksu, ciepła herbata, dobra książka lub ciekawy film…

Choć ciężko wstrzelić się w gusta wszystkim, to na pewno, każdy znajdzie coś dla siebie w ‚internetowych wypożyczalniach’ czyli platformach typu Netflix.

 

Design na Netflixie

W setkach dostępnych na platformie Netflix filmów i seriali nie zabraknie niczego. Nie brakuje również czegoś dla dizajnerów, stylistów, projektantów…. twórców. 🙂

‚Abstrakt: Sztuka designu’ to wspaniała dokumentalna seria przeprowadzająca nas przez twórczość najlepszych projektantów na świecie. Jest to pełna sztuki i kreatywności nowatorskich twórców opowieść o wszelkich procesach twórczości.

Seria pełna jest ciekawych osobowości, którzy z pewnością mogą zainspirować. Poznamy tam doskonałych projektantów z każdej branży, tak jak ilustratorów czy kostiumografów.


‚Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego’ to film dokumentalny o wspaniałym polskim artyście Stanisławie Szukalskim. Wspaniała opowieść o zapomnianym geniuszu, którego twórczość przerastała czasy w których tworzył.

Posłuchamy tam wspomnień takich ludzi z otoczenia Szukalskiego jak George DiCaprio czy Glenn Bray. Glen dodatkowo uwieczniał rozmowy ze Stanisławem na wideo, którego urywki na nowo ukazują jego szaleńczy talent.